Porady

Systemy Ciepłego Montażu MARBET

marbet cieply montaz akcesokucia

innowacyjne rozwiązania ograniczające straty ciepła

marbet belka montazowa akces

Rosnącym trendem w budownictwie jest tzw. budownictwo energooszczędne, którego celem jest minimalizowanie strat cieplnych, a tym samym zmniejszenie wydatków na ogrzewanie budynku. W związku z tym na rynku pojawiają się coraz nowsze rozwiązania, które pozwalają ograniczyć utratę energii. Jednym z nich jest System Ciepłego Montażu MARBET, czyli system szczelnego montażu stolarki okiennej i drzwiowej w strefie izolacji termicznej budynku. Jak wygląda montaż tego systemu oraz jakie korzyści daje jego zastosowanie? Na te i inne pytania odpowiadamy w dalszej część artykułu.

Na czym polega System Ciepłego Montażu MARBET?

System Ciepłego Montażu MARBET polega na osadzeniu stolarki otworowej w szczelnej i  termoizolacyjnej ramie nośnej wykonanej wokół istniejącego ościeża. Składa się on z segmentów z twardego polistyrenu, belek ze wspornikami, podstaw pod parapety wewnętrzne i zewnętrzne oraz elementów łączących takich jak łączniki montażowe, pianki montażowe, kleje i taśmy uszczelniające. Powstała przy zastosowaniu tych elementów rama nośna trwale łączy ramę stolarki otworowej z murem, zapewniając maksymalną szczelność montażu. Cała konstrukcja ciepłego montażu okien pozwala zminimalizować straty ciepła w obrębie połączeń okien z ościeżnicami poprzez wyeliminowanie możliwych mostków cieplnych oraz umożliwia doświetlenie wnętrz, dzięki optymalnemu wysunięciu okna.

Zastosowanie Systemu Ciepłego Montażu MARBET to przede wszystkim gwarancja oszczędności poprzez osiągnięcie najwyższych parametrów w zakresie szczelności i wytrzymałości połączeń. System zapewnia pełną wodoszczelność, a ponadto jest odporny na obciążenia. Zachowuje stabilność nawet podczas huraganów, w czasie których wiatr osiąga prędkość 250 km/h. W przypadku muru dwuwarstwowego spełnia też wymogi bezpieczeństwa przeciwpożarowego, osiągając klasę NRO (System Nierozprzestrzeniający Ognia od Zewnątrz). Oprócz tego ciepły montaż to również doskonały sposób na wyrównanie nierówności murów i ścian. Co ważne,  taki system gwarantuje trwałość i niezawodność przez lata, co istotnie przekłada się na koszty utrzymania budynku.