Porady

Naprawiamy uszkodzoną powłokę lakierniczą profili aluminiowych.

akces naprawa powloki lakierniczej
duthoo akces naprawa powloki alu

 

Czy podczas montażu okien lub składaniu stolarki budowlanej, zdarzyło Wam się uszkodzić powłokę lakierniczą zastosowanego profilu aluminiowego?

Co zrobić, kiedy na nowej i błyszczącej ramie powstanie rysa lub pęknięcie?

Kosztowne i czasochłonne poszukiwanie specjalisty, który dobierze właściwy kolor, przygotuje farbę i naprawi uszkodzoną powierzchnię to już przeszłość.

Firma Akces wraz z producentem Duthoo znalazła rozwiązanie, tego częstego, bądź co bądź, problemu, które w łatwy, szybki i tani sposób pozwoli przeprowadzić taką naprawę we własnym zakresie, uzyskując profesjonalne rezultaty.

Linia produktów Duthoo to kompleksowe rozwiązanie zawierające szereg preparatów, których zastosowanie w odpowiedniej kolejności sprawi, że uszkodzony profil będzie wyglądał jakby właśnie opuścił halę produkcyjną.

DUTHOO 1C Etching Promotor, do PCV i ALU, 1L

EATCHING PROMOTOR – proces naprawy zaczynamy od zastosowania preparatu do zmiękczania i usuwania nadmiaru uszkodzonej powłoki lub oczyszczenia surowego aluminium.

SPRAY MASTIC (Szpachla akrylowa) – po oczyszczeniu i osuszeniu powierzchni najgłębsze uszkodzenia wypełniamy szpachlą akrylową. Preparat dla ułatwienia aplikacji sprzedawany jest w formie aerozolu. Wypełnioną powierzchnie szlifujemy do uzyskania właściwej gładkości.

DUTHOO Szpachla Akrylowa, Spray Mastic, 400ml
DUTHOO Podkład Gruntujący 1C BP, RAL7035

UNIVERSAL PRIMER – kolejnym krokiem jest zastosowanie podkładu gruntującego. Dostępny w kolorze szarym (RAL7035) grunt, zabezpieczy przygotowaną powierzchnię i zapewni właściwe podłoże przed nałożeniem nowej powłoki.

LAKIER 1-składnikowy czy KOREKTOR?

Wybór odpowiedniej formy nanoszenia nowej powłoki lakierniczej uzależniony jest od rodzaju i wielkości powstałego uszkodzenia:

LAKIER 1-składnikowy stosowany jest w przypadku większych uszkodzeń. Sprzedawany w formie farby w areozolu.

Stosując lakier 1-składnikowy, dla uzyskania jednolitej powłoki, niezbędne jest naniesienie farby na całą płaszczyznę profilu aluminiowego, na której występuje uszkodzenie.

KOREKTOR DO PROFILI – przeznaczony do naprawy mikro i małych uszkodzeń (nie przekraczających 10mm). Sprzedawany w formie 12ml bazy oraz farby w proszku, które należy wymieszać przed zastosowaniem. W zestawie znajduje się pędzelek ułatwiający aplikację preparatu.

Przed zastosowaniem korektora wystarczy odpowiednio wyczyścić i odtłuścić powierzchnię. Nie ma potrzeby stosowania szpachli i podkładu gruntującego.

DOSTĘPNA KOLORYSTYKA

Preparaty DUTHOO dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. W zależności od potrzeb klienta, oferowane przez nas zarówno lakiery jak i korektory zamówić można w pełnej palecie kolorów RAL z uwzględnieniem receptur sosowanych przez największych producentów takich jak IGP, Tiger, Dupont czy Inver.

Poza standardową wersją farby, na życzenie klienta może zostać przygotowana również struktura w wersji zwykłej lub metalizowanej (po szczegóły zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym: zamowienia@akcesokucia.pl).

DODATKOWE AKCESORIA

Dla uzyskania jeszcze lepszych rezultatów, polecamy dodatkowe preparaty i akcesoria: