Porady

5 sposobów na wygodne blokowanie drzwi

660166508197505138170741-1024x731.jpeg

Sposobów blokowania drzwi jest wiele, jednak nie wszystkie cechują się skutecznością oraz bezpieczeństwem zastosowania. Do wyboru mamy zarówno domowej roboty blokady do drzwi np. drewniane kliny i inne podstawki, jak i profesjonalne okucia drzwiowe, które są zdecydowanie najlepszym wyborem. Wyjaśniamy, w jaki sposób wygodnie blokować drzwi.

Blokowanie otwartych drzwi – najlepsze rozwiązania

Często poszukujemy skutecznego sposobu na pozostawienie otwartych drzwi zewnętrznych lub wewnętrznych oraz uniknięcie ich zamykania się na skutek przeciągu. W takim celu możemy skorzystać z kilku ciekawych rozwiązań technologicznych oraz domowych patentów. Coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem, które pozwala zapobiegać zamknięciu się drzwi, są różnego rodzaju stopki i nóżki. To jedne z rodzajów okuć drzwiowych, dzięki którym możemy uniknąć ich samoczynnego zamykania się i jednocześnie zadbać o estetykę przestrzeni.

Równie prostym i skutecznym patentem są specjalne kliny i odbojniki. Szukając bardziej profesjonalnych i praktycznych rozwiązań, warto zapoznać się z ofertą samozamykaczy drzwiowych z blokadą, które pozwalają pozostawić otwarte drzwi i uniknąć ich przypadkowego zatrzaśnięcia. Rozwiązanie to jest nie tylko wyjątkowo funkcjonalne i wygodne, ale także zapewnia pełne bezpieczeństwo oraz jest bardziej estetyczne.

Jako blokadę drzwi w pozycji otwartej można zastosować również nowoczesne rozwiązania technologiczne takie jak chwytaki elektromagnetyczne nawierzchniowe lub blokady elektromagnetyczne w podzespołach samozamykaczy.

Blokowanie skrzydła biernego

W celu blokowania zamkniętego skrzydła biernego drzwi służą m.in. różnego rodzaju rygle. Doskonale sprawdzają się one w przypadku drzwi dwuskrzydłowych. Rygle drzwiowe i okienne to rozwiązanie, które od wielu lat doskonale sprawdza się w budynkach o różnym przeznaczeniu.

Stoper do Drzwi 11, INOX

Podsumowując, jest kilka skutecznych, niezawodnych i stosunkowo prostych sposobów wygodnego blokowania drzwi. Zaliczamy do nich montaż okuć, które zwiększają funkcjonalność drzwi wejściowych i drzwi wewnętrznych, gwarantując możliwość ich swobodnego blokowania w pozycji zamkniętej lub otwartej. W szczególności polecamy samozamykacze z blokadą, chwytaki magnetyczne, odpowiednio dobrane rygle drzwiowe, a także funkcjonalne nóżki i stopki, które wykonane są z trwałych i odpornych na niszczenie materiałów.