Nowości

Fapim OLTRE Motorizzato – Nowy elektryczny napęd do okuć panicznych typu PUSH!

Teraz okucie antypaniczne OLTRE w wersji push jest również dostępne w opcji z napędem elektrycznym.

Okucie antypaniczne OLTRE 100% made in Fapim wzbogaciło się o nowy wariant. Wersja push jest dostępna również w opcji z napędem elektrycznym. Dzięki nowemu elektrycznemu siłownikowi możliwe jest wykorzystanie technologii inteligentnego dostępu ze zdalnym, automatycznym systemem otwierania, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności mechanicznej okucia.

Podobnie, jak w przypadku wszystkich produktów z serii OLTRE również nowy siłownik można zamontować na drzwiach przeciwpożarowych. Siłownik, zasilany prądem stałym lub zmiennym o napięciu 12 lub 24 V, jest łatwy w montażu, nawet w przypadku już wcześniej zamontowanego okucia.

Jego instalacja polega bowiem na demontażu kilku elementów i nie wymaga wymiany żadnego komponentu. To prawdziwa innowacja w ofercie Fapim, mająca na celu uproszczenie pracy magazynu dystrybutorów i zapewnienie klientowi końcowemu szerokiego wyboru typów i wykończeń. Siłownik może być instalowany we wszystkich dostępnych konfiguracjach, w wersjach przeznaczonych do zamknięć jedno, dwu i trzypunktowych oraz do drzwi dwuskrzydłowych.

Po zainstalowaniu siłownika okucie nadal spełnia wymogi certyfikacji według normy EN 1125, co więcej, badania przeprowadzone przez Fapim nad materiałami oraz nad charakterystyką mechaniczną i elektryczną pozwoliły na osiągnięcie pełnej kompatybilności elektromagnetycznej zgodnie z normami IMQ oraz uzyskanie oznaczenia CE.