01 SAMOZAMYKACZE

Samozamykacze do drzwi zewnętrznych
Samozamykacze do drzwi służą poprawie komfortu osób korzystających z wejścia do pomieszczenia. Urządzenia te wykorzystują mechanizmy hydrauliczne, sprężynowe lub hydrauliczno-sprężynowe, których zadaniem jest zmagazynowanie i wykorzystanie siły włożonej w otworzenie drzwi do ich zamknięcia. Dzięki temu możliwe jest samoczynne zamknięcie drzwi bez ingerencji użytkownika. Wpływa to na zminimalizowanie strat ciepła, a przy automatycznie blokujących się zamkach do drzwi ogranicza możliwość wejścia niepożądanych osób. Czynność ta jest wykonywana przez samozamykacz stopniowo. Dzięki temu drzwi są zamykane powoli i nie trzaskają.

Samozamykacze są najczęściej montowane w budynkach wielorodzinnych, biurowcach i budynkach użyteczności publicznej takich jak szpitale czy urzędy. Ich montaż to rozwiązanie idealne do obiektów użytkowanych przez wiele osób, gdyż dzięki nim można uniknąć sytuacji, gdy drzwi pozostaną przypadkowo otwarte. W niektórych wypadkach korzysta się z samozamykaczy wewnątrz budynku w przypadku często uczęszczanych traktów komunikacyjnych, do których jednocześnie należy ograniczyć dostęp osobom z zewnątrz. Często stanowią element systemu kontroli dostępu w firmach, gdzie dają pewność zamknięcia drzwi po wejściu osoby upoważnionej.
Samozamykacze do drzwi z blokadą
W porównaniu do urządzeń bez wbudowanej blokady, których zadaniem jest zamykanie drzwi zaraz za wchodzącą do lub wychodzącą z budynku osobą, samozamykacze do drzwi z blokadą pozwalają na wygodne otwarcie i zablokowanie skrzydła. Uchylenie drzwi do konkretnego, przewidzianego przez samozamykacz punktu uruchamia blokadę, która zatrzymuje zamykanie się skrzydła. Dzięki temu nie ma potrzeby korzystania z nóżek bądź przytrzymywania go ręką czy stopą. Podobnie jak elektrozaczepy do drzwi z blokadą, ta wersja samozamykaczy sprawdzi się w miejscach, do których w określonym czasie wchodzi wiele osób.
Zalety stosowania samozamykaczy do drzwi
Podstawowym zadaniem samozamykaczy do drzwi jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników. Dzięki automatycznemu zamknięciu drzwi można zminimalizować ryzyko dostania się osób niepowołanych do budynku. Samozamykacze do drzwi zewnętrznych wpływają na energooszczędność i poprawę komfortu termicznego użytkowników obiektu. Dzięki zastosowaniu takich urządzeń w możliwe jest ograniczenie strat ciepła, do jakich mogłoby dochodzić przy pozostawieniu skrzydeł otwartych lub uchylonych. Wpłynie to korzystnie na utrzymanie optymalnej temperatury, a przy tym obniży wydatki związane z ogrzewaniem.

W przedstawionej przez naszą hurtownię ofercie znajdą Państwo m.in. samozamykacze Geze, Dorma i Assa Abloy. Mimo nastawienia na funkcjonalność, samozamykacze do drzwi dostępne w naszym sklepie charakteryzują się przyjemnym dla oka designem, a ich różnorodność pod tym względem pozwala na łatwe dopasowanie do estetyki konkretnych drzwi.