25 PROGI OPADAJĄCE DO DRZWI

Progi opadające do drzwi
Progi opadające do drzwi, nazywane też uszczelkami opadającymi to interesujące urządzenia, odpowiadające za uszczelnienie między spodem drzwi a podłogą. W skrócie: wypełniają między nimi lukę. Jest to mechanizm automatyczny, dociskający uszczelkę w momencie, gdy drzwi są zamknięte. Dzieje się to za sprawą wbudowanego przycisku, który zwalnia sprężyny przy zamykaniu i skręca je przy otwieraniu. To doskonałe rozwiązanie zarówno w domach, jak i głośnych biurach, szkołach, szpitalach czy instytucjach publicznych.

Progi opadające to elementy drzwi, które automatycznie obniżają się przy otwarciu skrzydeł i unoszą przy ich zamknięciu. Ich zadaniem jest zwiększenie stopnia ochrony wnętrz przed zimnem czy hałasem, nie obniżając przy tym wygody użytkowania drzwi. Uszczelki opadające stosuje się głównie w przypadku drzwi bezprogowych, których skrzydła znajdują się kilka milimetrów nad podłogą. Wraz z okuciami antypanicznymi progi opadające wykorzystuje się w drzwiach przeciwpożarowych i ewakuacyjnych.
Zalety uszczelek opadających do drzwi
Dlaczego warto zamontować progi opadające do drzwi? To doskonały sposób na stworzenie skutecznej izolacji. Do oczywistych zalet tych progów można zaliczyć:

redukcję hałasu,
ograniczenie przepływu powietrza pod drzwiami, niwelowanie przeciągów,
zmniejszenie utraty ciepła z pomieszczeń,
brak możliwości przedostawania się światła pod drzwiami,
zabezpieczenie przeciwpożarowe.

Dużą zaletą uszczelek opadających do drzwi jest to, że można je zamontować nie tylko przy instalowaniu nowych drzwi, ale też do drzwi już istniejących. Dzięki temu inwestor nie jest zmuszony do wymiany całości stolarki drzwiowej, jeśli chce skorzystać z zalet tego rozwiązania. Wystarczy dobrać i dopasować konkretny próg opadający do już istniejących wymiarów drzwi, bądź wykonać kilka drobnych korekt ich ustawienia.

Progi opadające do drzwi charakteryzują się wysoką szczelnością, co pozwala na uniknięcie przeciągów oraz wychładzania wnętrz. Oferowane uszczelki wykonane są z wysokiej jakości komponentów, co gwarantuje ich trwałość i sprawność w miejscach intensywnie użytkowanych. Można zastosować je do drzwi różnego typu, wykonanych z PCV, aluminium, stali, drewna czy kompozytów. Progi opadające są odporne na działanie wilgoci czy nacisku i zapewniają bardzo dobrą szczelność na całej szerokości drzwi. Siłę docisku uszczelek można wygodnie regulować.

W naszej ofercie znajdą Państwo progi opadające do drzwi cenionych producentów, znanych z jakości i niezawodności tworzonych rozwiązań.