08 OKUCIA ANTYPANICZNE

Okucia antypaniczne
Okucia antypaniczne pozwalają na szybkie i bezproblemowe otwieranie drzwi, również pod naporem większej ilości osób. Nie wymagają użycia klucza, kodu czy karty dostępu – aby otworzyć drzwi, wystarczy nacisnąć dźwignię i pchnąć skrzydło. Rozwiązanie to jest szczególnie popularne w biurach, zakładach przemysłowych, halach produkcyjnych, szpitalach czy nawet szkołach. Jest ono także w wielu przypadkach wymagane, szczególnie przy montażu drzwi na drogach ewakuacyjnych – umożliwiają otworzenie drzwi i bezpieczne opuszczenie budynku bez potrzeby użycia klucza czy karty dostępu. Oferowane przez nas okucia antypaniczne spełniają międzynarodowe normy dotyczące funkcjonowania oraz bezpieczeństwa użytkowania, a także wymagania przeciwpożarowe.
Czym powinny charakteryzować się okucia antypaniczne?
Okucia typu antypanik do drzwi powinny być wykonane z materiałów odpornych na korozje. Artykuły dostępne w naszej ofercie działają niezawodnie w każdych warunkach, także w wysokich i niskich temperaturach i przy dużej wilgotności. Nie mają ostrych krawędzi ani elementów, które mogłyby spowodować urazy podczas otwierania. Dobrej jakości okucia antypaniczne nie wymagają użycia dużej siły, zatem w razie konieczności drzwi ewakuacyjne będzie mogła otworzyć nawet słabsza osoba. Aby prawidłowo spełniały swoje funkcje, muszą być wykonane z wysokiej jakości komponentów, a także charakteryzować się płynną pracą. Warto zainwestować w te od renomowanych producentów, które znajdą Państwo w naszej ofercie.
Systemy antypanik do drzwi
Antypanik do drzwi montuje się od wewnętrznej strony, aby osoby obecne wewnątrz budynku mogły łatwo go opuścić. Ma on zazwyczaj formę drążka lub listwy mocowanej w poprzek skrzydła drzwi, może też przybierać postać klasycznej klamki. Dzięki temu zachowuje elegancki wygląd, zapewniając przy tym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Od strony zewnętrznej montowane są standardowe pochwyty nierdzewne, klamki oraz zamki. Okucia antypaniczne można zastosować przy drzwiach przeciwpożarowych, ewakuacyjnych, dymoszczelnych, a także klasycznych drzwiach wyjściowych z budynku. Prawidłowo zamontowane okucia antypaniczne działają nawet, gdy zamek jest zaryglowany od zewnątrz.

Oferujemy dwa rodzaje systemów antypanicznych do drzwi. Pierwszym z nich jest rozwiązanie nawierzchniowe, które nie wymaga dodatkowego wpuszczanego zamka. Głównym elementem w tym przypadku jest pozioma dźwignia lub listwa, których zadaniem jest płynne odblokowanie drzwi poprzez nacisk. Drugim systemem jest rozwiązanie wykorzystujące zamek wpuszczany stosowany w przypadku drzwi przeciwpożarowych. W nawierzchniowych okuciach antypanicznych jedynym widocznym elementem jest listwa lub drążek naciskowy.
Dostępny asortyment pochodzi od taki producentów okuć jak:

Fapim,
Antypanic,
GU,
Assa Abloy.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferowanych przez nasz sklep okuć antypanicznych, dostępnymi po wejściu w konkretny produkt widniejący na stronie.