04 ELEKTROZACZEPY DO DRZWI

Elektrozaczepy do drzwi
Elektrozaczepy do drzwi i furtek zapewniają wygodny sposób zabezpieczenia wejścia do obiektu i kontrolowane otwierania go bez konieczności używania klucza. Dzięki temu pozwalają na poprawienie funkcjonalności drzwi zewnętrznych, furtek bądź drzwi do pomieszczeń potrzebujących szybkiego dostępu i weryfikacji wchodzących. Elektrozaczepy stanowią też niezbędny element każdego systemu kontroli dostępu. Działają dzięki przepływowi prądu elektrycznego przez cewkę, która zależnie od wykorzystanej technologii zwalnia lub zamyka blokadę drzwi.
Zalety elektrozaczepów do drzwi i furtek
Wykorzystanie elektrozaczepów ma wiele zalet w porównaniu do klasycznej metody otwierania i zamykania. To wygodny sposób otwierania furtek i drzwi, który nie wymaga przekręcania klucza w zamku do drzwi, za to zapewniający równy temu poziom bezpieczeństwa. Przy pomocy karty, wpisywanego na kontrolerze klucza bądź przepuszczenia sygnału przez kogoś z wewnątrz można łatwo i szybko umożliwić wejście lub wyjście. Elektrozaczepy są wykorzystywane do zabezpieczenia całych obiektów bądź wybranych pomieszczeń.
Elektrozaczepy i akcesoria
Oferujemy zarówno wysokiej klasy elektrozaczepy do drzwi, jak i niezbędne do ich sprawnego i bezproblemowego działania akcesoria. Wśród urządzeń znajdą Państwo w asortymencie firmy Akces m.in.: elektrozaczepy podstawowe, elektrozaczepy z wyłącznikiem i rewersyjne, przepusty kablowe, kontakty stykowe czy korytkowe osłony przewodów. Oferujemy elektrozaczepy i akcesoria do nich takich marek jak:

Openers & Closers,
Dorcas,
Bira,
JIS.

Jeśli chcą Państwo stworzyć niezawodny system kontroli dostępu, polecamy zastosowanie elektrozaczepów w połączeniu z elektroniką Navkom.
Typy elektrozaczepów do drzwi
Na rynku dostępne są elektrozaczepy o różnym sposobie funkcjonowania, które można dostosować do planowanej przez inwestora infrastruktury. Wśród nich można wyróżnić:

elektrozaczepy awersyjne, otwierające się po uzyskaniu sygnału elektrycznego,
elektrozaczepy rewersyjne, które odblokowują się, gdy napięcie zanika.

Najczęściej wykorzystuje się awersyjne elektrozaczepy do drzwi, odblokowywane np. przez wciśnięcie przycisku bądź przy użyciu karty dostępu. Warianty rewersyjne znajdują zastosowanie w drzwiach ewakuacyjnych, gdyż umożliwiają opuszczenie budynku również w przypadku zaniku napięcia.

Elektrozaczepy różnią się między sobą nie tylko zasadą działania, ale też konstrukcją. Mogą być wyposażone w regulowaną lub stałą zapadkę, a także w wyłącznik lub pamięć pozwalające na zatrzymanie zaczepów w pozycji otwartej. Warte uwagi są nowoczesne elektrozaczepy wodoodporne, które znajdą Państwo w naszej hurtowni. Sprawdzą się one w zastosowaniach zewnętrznych, gdyż charakteryzuje je wysoka klasa szczelności i zostały doskonale zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych.