FARTUCHY I TAŚMY

Fartuchy i taśmy rozprężne do montażu okien

Fartuchy i taśmy rozprężne do montażu okien są jednymi z ważniejszych elementów technologii ciepłego montażu. W dużej mierze to od nich zależy skuteczność tego rozwiązania. Pozwalają na zewnętrzne i wewnętrzne zaizolowanie okna przed możliwością przedostania się wody, zimnego powietrza i owadów. Taka ochrona przeciw zewnętrznym czynnikom atmosferycznym gwarantuje nie tylko wytrzymałość i długotrwałość, ale też znacząco wpływa na właściwości termoizolacyjne i zmniejszenie kosztów ogrzewania podczas chłodniejszych miesięcy. Tym samym chroni też przed rozprzestrzenianiem się pleśni i grzybów.

W naszym asortymencie znajdą Państwo:

  • taśmy rozprężne Kontex,
  • fartuchy EPDM od GPMM,
  • taśmy Iso-Bloco One,
  • folie oraz siatki zewnętrzne i wewnętrzne Partner.

Osoby poszukujące akcesoriów do montażu stolarki otworowej mogą u nas nabyć również okucia okienne oraz uszczelki.

Taśmy rozprężne do okien

Taśmy rozprężne do okien dostępne w naszym sklepie to wysokiej jakości produkty, będące elementem technologii ciepłego montażu. Służą one do uszczelniania drzwi, okien oraz konstrukcji dachowych. Wykonane z odpowiednio preparowanej pianki poliuretanowej wykazują się doskonałymi właściwościami termo- i hydroizolacyjnymi. To od wykorzystania taśm rozprężnych do okien zależy ograniczenie napływu zimnego powietrza z zewnątrz i ograniczenie powstawania mostków cieplnych. Dzięki swojej elastyczności pozwalają na zniwelowanie nierówności między ramą okienną i drzwiową a miejscem montażu. Co więcej, są bardzo łatwe w instalacji.

Taśmy rozprężne do montażu okien i drzwi

Taśmy rozprężne najczęściej stosuje się do montażu okien oraz drzwi. Dzięki swoim właściwościom pozwalają na skuteczne uszczelnienie przestrzeni między elementami stolarki otworowej a murem, co wpływa na poprawę efektywności energetycznej budynków. Taśmy rozprężne wykonuje się z materiałów elastycznych, które pod wpływem temperatury rozprężają się i wypełniają szczeliny. Dodatkowo są odporne na działanie czynników uszkadzających oraz zabezpieczone specjalnymi impregnatami, dzięki czemu stają się niewrażliwe na wilgoć czy wiatr.

Nowoczesne taśmy rozprężne wyróżniają się właściwościami aż trzech rodzajów zabezpieczeń. Dzięki kilku warstwom materiałów nie akumulują wilgoci, są paroszczelne i hermetyczne, ponadto zapewniają doskonałą izolację akustyczną. Zewnętrzna warstwa takich taśm jest odporna na zacinający deszcz i wysokie ciśnienie. Taśmy rozprężne 3 w 1 pełnią funkcję zbliżoną do swoich klasycznych odpowiedników, a także folii paroprzepuszczalnych i paroszczelnych. Oferowane produkty są gotowe do użycia i nie wymagają dodatkowej impregnacji, co ułatwia ich stosowanie.