23 CIEPŁY MONTAŻ
Ciepły montaż okien i parapetów
Ciepły montaż okien to nowoczesna technologia budowlana, coraz częściej wypierająca tradycyjne metody instalacji stolarki otworowej. Zapewnia dobrą szczelność, zabezpieczającą przed przewiewem i gwarantuje odporność na wilgoć. Najważniejszą cechą jednak jest wyeliminowanie możliwych mostków termicznych i tym samym znaczne zmniejszenie strat ciepła. A to przekłada się na energooszczędność tego rozwiązania i obniżenie kosztów ogrzewania w okresie jesienno-zimowym. Oferujemy szeroki wybór produktów i akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia ciepłego montażu okien i parapetów, od taśm rozprężnych do okien, przez konsole, wkręty, profile, siatki i fartuchy. Dostępne w naszej hurtowni akcesoria wyróżniają się doskonałymi parametrami i łatwością instalacji.
Montaż ciepłych parapetów
Produkty dostępne w naszym asortymencie pozwalają na pełne przeprowadzenie ciepłego montażu parapetów. Pozwala on na jeszcze lepsze zabezpieczenie wnętrz przed chłodem, zawilgoceniem i drobnoustrojami. Ciepły parapet to innowacyjny profil podokienny wykonany z materiału o doskonałych parametrach termoizolacyjnych, co pozwala na eliminację szczelin między oknem a murem. Przy montażu ciepłych parapetów warto skorzystać z akcesoriów o jak najlepszych parametrach, jakie znajdą Państwo w naszej hurtowni. Oferujemy profile oraz listwy podokienne zewnętrzne, wewnętrzne i zewnętrzno-wewnętrzne Devco o różnych wielkościach, a także niezbędne okucia okienne. Dzięki temu nasi Klienci łatwo znajdą produkty o parametrach dostosowanych do swoich potrzeb.
Korzyści z ciepłego montażu okien i parapetów
Podstawową zaletą ciepłego montażu okien i parapetów jest eliminacja mostków termicznych, która wpływa na zmniejszenie strat ciepła z pomieszczeń. To z kolei przekłada się na ograniczenie zużycia energii i niższe koszty ogrzewania. Aby oszczędności były jeszcze większe, warto przeprowadzić instalację na konsolach do montażu okien w warstwie izolacji. Ciepły montaż okien i parapetów sprzyja też utrzymaniu komfortowej temperatury we wnętrzach latem. Dzięki temu można ograniczyć wydatki na energię przeznaczoną na chłodzenie budynku. Ponadto spadek wilgotności wpływa na poprawę jakości powietrza i zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, co może przynieść korzyści dla zdrowia użytkowników obiektu.