Aktualności

Systemy kontroli dostępu NAVKOM: Odkryj pełen potencjał integracji!

Kiedy rozważasz wprowadzenie zaawansowanych systemów kontroli dostępu do swojej firmy czy domu, naturalne jest pojawienie się pytań o ich kompatybilność z obecną infrastrukturą. NAVKOM oferuje elastyczne i bezpieczne rozwiązania, ale jak upewnić się, że Twoje drzwi są gotowe na te nowoczesne systemy? Poniżej przedstawimy szereg różnych rozwiązań ryglujących do drzwi i bram, który mamy nadzieję, rozwieje Twoje wątpliwości i pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

1. Elektrozaczepy: Uniwersalność i Kompatybilność

Zacznijmy od podstaw. Elektrozaczepy są jednym z podstawowych elementów systemów kontroli dostępu i mogą być zainstalowane w prawie każdych drzwiach. Kluczowe jest, aby sprawdzić, czy twoje drzwi posiadają odpowiednie okucia do montażu elektrozaczepu – czy są to drzwi standardowe, przeszklone, czy antywłamaniowe. NAVKOM oferuje rozwiązania zarówno do montażu nawierzchniowego, jak i wpuszczanego, co czyni je kompatybilnymi z szerokim spektrum typów drzwi.

2. Zasuwnice Elektromotoryczne: Maksymalizacja Bezpieczeństwa

Alternatywą dla elektrozaczepów, która znacząco poprawia również bezpieczeństwo obiektu   trzypunktowe zamki elektromotoryczne potocznie nazywane Zasuwnicami. Dzięki zastosowaniu silnika elektrycznego i jego integracji z  systemami kontroli dostępu firmy NAVKOM, zasuwnice te umożliwiają zdalne zamykanie i otwieranie drzwi, co zwiększa komfort użytkowania oraz poziom bezpieczeństwa. Są one szczególnie przydatne w drzwiach zewnętrznych i wejściach głównych budynków, gdzie wymagana jest zarówno wysoka niezawodność zamykania, jak i możliwość zarządzania dostępem na wielu poziomach, od indywidualnego użytkownika do całego obiektu.

3. Zwory Elektromagnetyczne: Dla Wymagających

Jeśli zastanawiasz się nad dodatkowym zabezpieczeniem, zwory elektromagnetyczne mogą być tym, czego szukasz. Wymagają one jednak, aby drzwi i ościeżnica były odpowiednio przygotowane do ich montażu – zwykle wymaga to miejsca na instalację płyty montażowej zwory i jej odpowiednika na drzwiach. Idealne do drzwi o dużym natężeniu ruchu

4. Siłowniki do Bram, Okien i Drzwi: Automatyzacja na Wielką Skalę

Jeżeli myślisz o kontroli dostępu na zewnątrz, siłowniki do bram są rozwiązaniem, które umożliwia automatyzację bram skrzydłowych i przesuwnych. Kluczowe jest, aby twoja brama była odpowiednio przygotowana do instalacji siłownika – czy posiada ona mechanizm umożliwiający montaż i czy jej konstrukcja wytrzyma automatyczne otwieranie i zamykanie.

W przypadku Siłowników do drzwi, automatyzacja dostępu może iść w parze ze znaczącą poprawą bezpieczeństwa użytkowników obiektu. Wiele z oferowanych przez Akces rozwiązań spełnia bowiem odpowiednie normy i może zostać zastosowana w instalacjach napowietrzająco – oddymiających, które mają kluczowe znaczenie w przypadku pożaru.

5. Okucia Antypaniczne: Bezpieczeństwo w Nagłych Sytuacjach

W przypadku drzwi ewakuacyjnych i wyjść awaryjnych, okucia antypaniczne stanowią niezbędny element zapewniający szybkie i bezpieczne opuszczenie pomieszczeń w sytuacji zagrożenia. Produkty takie jak Fapim Oltre Push w połączeniu z dedykowanym siłownikiem Motorizzato lub Wilka seria 8000 są przykładami okuć, które mogą być zintegrowane z systemami kontroli dostępu NAVKOM. Dzięki tej integracji możliwe jest nie tylko zachowanie wymogów bezpieczeństwa pożarowego i ewakuacyjnego, ale również kontrola dostępu do pomieszczeń w codziennym użytkowaniu, co czyni te rozwiązania idealnymi dla obiektów użyteczności publicznej, szkół, biur, czy budynków przemysłowych.

Decydując się na systemy kontroli dostępu NAVKOM, kluczowe jest zrozumienie, jakie urządzenia zamykające są już zainstalowane w Twojej przestrzeni i czy są one kompatybilne z oferowanymi rozwiązaniami NAVKOM.

Pamiętaj:

  • Integracja systemów kontroli dostępu NAVKOM otwiera przed Tobą szeroki wachlarz możliwości.
  • Dokładne określenie Twoich potrzeb ułatwi wybór odpowiedniego rozwiązania.
  • Jeżeli nie jesteś pewien czy Systemy Kontroli Dostępu NAVKOM będzie można zastosować w twojej infrastrukturze nie wahaj się skontaktować z naszymi przedstawicielami, którzy zawsze służą pomocą w doborze właściwego rozwiązania.

Zainwestuj w system kontroli dostępu NAVKOM i zyskaj bezpieczeństwo, komfort i wygodę!